Chwila zaklęta w czasie – jak wybrać fotografa na ślub?

Chwila zaklęta w czasie – jak wybrać fotografa na ślub?

posted in: Blog | 0
„Zatrzymać czas”, „Chwilo trwaj” – to tylko kilka dowodów na to, że nie tylko Ty chcesz by świat na chwilę stanął w miejscu. Powodów możesz mieć masę. Deficyt czasu, mnóstwo obowiązków, ważne wydarzenie. Każdy z nich jest dobry. Jednak tylko ten ostatni jest wart by zatrzymać czas na zawsze.

Niewątpliwie najlepszym miejscem na uwiecznianie chwil jest głowa. We wspomnieniach najważniejsze wydarzenia żyją zawsze, lecz z czasem niestety blakną, wypaczają się, zmieniają nieco kształt. Wraz z Twoją zmianą, one też się zmieniają. Jedynie fotografia może je zatrzymać na dłużej w stanie nie zmienionym. Czym zatem musi się charakteryzować zdjęcie by spełniać funkcję wehikułu? To proste. Sercem.

Sprzęt to nie wszystko, a nie każdy fotografujący jest fotografem. Oczywiście zdjęcia wyjdą, ale o jakości raczej nie może być mowy. A przecież na tym najbardziej Ci zależy. Tym bardziej w dniu Twojego ślubu. Dlatego fotograf ślubny nie może być z przypadku.

 

Przejrzyj portfolio, popytaj znajomych, pomyśl o czym marzysz.

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego fotografa powinien być rekonesans wśród znajomych. Na pewno na ich weselu gościł człowiek z aparatem i uwieczniał najpiękniejsze chwile. Przejrzyj ich zdjęcia, porozmawiaj, pomyśl czy na tym Ci zależy. Kiedy już zdecydujesz, że o to Ci chodzi, wykonaj najważniejszy krok. Spotkaj się z wybrańcem i sprawdź czy oprócz oka ma też serce.

Fotoreportaż ze ślubu i wesela będzie kompletny tylko wtedy, gdy uchwycone zostaną momenty ważne dla młodej pary. Dlatego fotograf na te kilka godzin musi stać się częścią Was. Profesjonalista będzie dążył do spotkania jeszcze przed wydarzeniem, by poznać Was, Wasze potrzeby i Waszą wizję. Wspólne ustalenie „szkieletu” fotorelacji sprawi, że Wszyscy będą się świetnie bawić i wszyscy będą zadowoleni z efektów. Fotograf na wesele to człowiek, który znajdzie się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze. Będzie miał oko na wszystko i wszystkich, nic nie umknie jego uwagi, a Wy oprócz tego co sami zobaczycie, będziecie mogli na podstawie jego zdjęć dowiedzieć się jak bawili się, wzruszali i śmiali Wasi najbliżsi.

Wymarzone miejsce dla wymarzonej chwili

Również miejsce ma znaczenie, a ono niewątpliwie zależy od pory roku. Ładna pogoda sprzyja sesjom plenerowym. Niezależnie czy jest to Wrocław, Gdańsk czy Legnica, w każdym z tych miast jest miejsce, w którym zdjęcia będą wyjątkowo dobre. Jednak większość par młodych ma swoje ulubione miejsca, dlatego tak ważnym czynnikiem jest mobilność fotografa.

Niekiedy również zimą młodzi decydują się na sesję plenerową. Taka fotografia ślubna wymaga odpowiedniego sprzętu. I tu tkwi wyjaśnienie ceny usługi ślubnego fotografowania. Bezcenny lecz rzadko spotykany dar umiejętności chwytania pięknych chwil oczywiście jest najważniejszy, jednak aparaty ze szkłami z najwyższej półki, sprzęt oświetleniowy i oprogramowanie służące finalnej obróbce również są niezbędne.

Są one wyjątkowo drogie, dlatego kompilacja umiejętności, daru widzenia oraz sprzętu kosztuje, lecz pamiętajmy, TA chwila wydarzy się raz.

Warto w nią zainwestować aby zatrzymać na zawsze.


IMG_5341

Fotografia slubna_plener_wsstudio_18

71

43

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.